Czy pistolet hukowy jest dobrym narzędziem do samoobrony?

Czy pistolet hukowy jest dobrym narzędziem do samoobrony?

W dzisiejszych czasach, pełnych wojen, prześladowań i nienawiści ze strony innych ludzi, nikt nie może czuć się w pełni bezpiecznie. Mroczne zaułki wielkich metropolii, pełne grozy przedmieścia czy osiedlowe skwerki… potrafią przyprawić o gęsią skórkę niejednego twardziela. Nikogo nie dziwi więc fakt, że ludzie coraz częściej w trosce o własne bezpieczeństwo i życie zaopatrują się we wszelakie formy narzędzi służące do samoobrony. W sklepach z militariami i sprzętem survivalowym można znaleźć różne rodzaje broni, która jest przeznaczona do obrony w razie zagrożenia życia.

Broń służąca do samoobrony

Niezmiennie od kilkunastu lat największą popularnością, zwłaszcza wśród płci pięknej, cieszy się broń „pieprzowa”, a więc wszelkiego rodzaju gazy pieprzowe, które są bardzo poręczne i łatwo można je schować w torebce, tym samym zawsze mamy go przy sobie. Prócz standardowego gazu pieprzowego można nabyć również specjalne miotacze kul pieprzowych lub nawet gumowych, które do złudzenia przypominają prawdziwy pistolet. Ludzie bardziej obyci z bronią mogą również zainwestować w pistolet hukowy, paralizatory czy też kubotany i pałki teleskopowe.

Pistolet hukowy – czy warto?

Współczesny pistolet hukowy może stanowić doskonały sprzęt do samoobrony, gdyż dzięki nowoczesnemu design-owi przypominana prawdziwą broń palną, której już sam widok potrafi skutecznie odstraszyć napastnika i zniechęcić go do działania. Wystrzałowi z pistoletu hukowego, jak sama nazwa wskazuje towarzyszy ogłuszający huk, a z lufy wydobywają się iskry oraz dym, poczym następuje samoczynne załadowanie nowego kartridża.