Dlaczego warto mieć powszechny dostęp do broni palnej?

Dlaczego warto mieć powszechny dostęp do broni palnej?

Posiadanie broni palnej jest w naszym kraju uważane za coś niebezpiecznego i złego, niemniej jednak mamy takiej czasy, że warto myśleć o zmianie zasad i prawa. Przecież mamy prawo do obrony, więc dlaczego dostęp do broni został nagle zakazany?

Obecnie dostęp do broni w naszym kraju mogą mieć tylko i wyłącznie osoby zaufania publicznego. Czyli są to m.in. policjanci, straż graniczna czy Wojsko. Jeśli np. obywatel chciałby broń posiadać, to wtedy musi postarać się o stosowne pozwolenie. Niemniej jednak droga do licencji na broń wcale nie jest taka łatwa i wymaga od osoby zainteresowanej wielu maratonów po urzędach. Dodatkowo należy przejść badania psychologiczne i udowodnić w jakiś sposób, że broń rzeczywiście będzie mu potrzebna. Co więcej, żeby w ogóle ubiegać się o pozwolenie musisz ukończyć szkołę średnią.

Broń przydaje się szczególnie wtedy, kiedy prowadzisz interesy i obracasz dużą gotówką. Wtedy możesz być szczególnie narażony na napad rabunkowy itp. Rodzi to jednak pewne, bardzo duże nieporozumienie, bowiem w świetle prawa osoba, która jest bogata ma prawo ubiegać się o broń celem ochrony swojego mienia i majątku, jednakże Ci mniej zamożniejsi już nie bardzo. Właśnie to przydałoby się zmienić, gdyż nie da się uznać, że jest to bardzo dużą dyskryminacja, ponieważ każdy ma prawo, aby się bronić.

Również w sytuacjach kiedy zagraża Ci jakiś niebezpieczny człowiek lub grupa przestępcza, to również możesz ubiegać się o pozwolenie na broń. Rzeczywistość jednak wygląda tak, że w ten sposób zdobywa broń wielu gangsterów, którzy mają między sobą jakieś porachunki.

Miejmy nadzieję, że na przestrzeni kolejnych lat obywatele wywrą na władzy taki nacisk, aby w końcu zmienić przepisy i umożliwić powszechny dostęp do broni.