Kupujemy łuk sportowy

Kupujemy łuk sportowy

Sport to nie tylko popularne u nas piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, czy święcąca w ostatnim czasie w Polsce popularność siatkówka. To także i szereg sportów, które nie cieszą się zbyt wielką popularnością, ale są bardzo ciekawe. Na pewno jednym z nich jest tutaj łucznictwo, które jak łatwo się domyślić polega na strzelaniu z łuku. Mimo wszystko warto jest o tym sporcie wiedzieć nieco więcej, a także i to, jakimi łukami się w tej dyscyplinie sportu posługują zawodnicy. Na pewno nie są to bowiem łuki, które znamy z westernów. Te są w pełni nowoczesne i znacznie bardziej precyzyjne, bo przecież o precyzję właśnie tutaj chodzi. Jak w związku z tym wygląda taki łuk sportowy i ile trzeba za niego zapłacić?

Budowa oparta na bloczkach

Zacznijmy od tego, że każdy łuk sportowy, który zwany jest też łukiem bloczkowym używa systemu bloczków, złożonych z odpowiednio nawiniętego kabla oraz krążków w celu wspomagania napięcia cięciwy. Jeśli mielibyśmy tutaj mówić o jego cechach, to na pewno jest on o wiele sztywniejszy od łuku zwykłego. Jest to jednak jak najbardziej normalne, bo owa sztywność wpływa na większą precyzję podczas strzelania, co jest tutaj rzeczą najważniejszą.

Jeśli chciałbyś nabyć taki łuk sportowy, to musiałbyś się tutaj liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Nie jest to wiec sprzęt zbyt tani. Mimo wszystko precyzja i frajda z każdego celnego strzału, na pewno warte są tej ceny. Nabyć go natomiast możesz w niemal każdym sklepie militarnym lub też w wybranych sklepach z artykułami sportowymi.