Niesprawna broń – co może być przyczyną cz.2

Niesprawna broń – co może być przyczyną cz.2

W ostatnim artykule zajmowaliśmy się uszkodzeniami do których może dochodzić podczas niewłaściwego używania broni, a czasami z powodu źle dobranej amunicji. Dzisiaj dalej będziemy kontynuować tą tematykę.

W sztucerach z magazynkiem typu stałego z uchylnym wieczkiem występuje całkiem powszechne zjawisko, że podczas ładowania będzie się ono samodzielnie otwierało. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić śrubę mocującą zatrzask, czy na pewno nie jest obluzowana, bo jeśli tak to należy ją możliwie jak najmocniej dokręcić. Warto przy okazji przeczyścić dodatkowo cały mechanizm zatrzaskowy, o ile oczywiście tego wymagał.

Co w przypadku, kiedy naboje wchodzą zbyt ciasno do komory? Prawdopodobnie wymaga ona czyszczenia, co też należy uczynić. Jeśli natomiast to nie pomoże, to wtedy dokładnie przyjrzyj się nabojom, czy przypadkiem nie użyłeś nieco większego kalibru, bowiem często na emocjonującym polowaniu można się pomylić.

Innym uszkodzeniem może być takie, kiedy to podczas ładowania nabojów do magazynka stałego one zaczynają nam wpadać do komory zamkowej. Niestety w tym wypadku już nie będziesz sobie w stanie poradzić i zdecydowanie lepiej jest oddać broń do specjalisty. Przyczyną usterki jest złe funkcjonowanie sprężyny podajnikowej.

Pamiętaj również, aby nie przetrzymywać zbyt długo magazynka załadowanego, bowiem prowadzi to do znacznego osłabienia sprężyny całego mechanizmu.