Pistolet hukowy jako skuteczna forma samoobrony

Pistolet hukowy jako skuteczna forma samoobrony

Pistolety hukowe należą do grupy broni alarmowych, na które nie potrzebujemy żadnego zezwolenia. Są skuteczną formą samoobrony przed napastnikiem, który jeśli nawet nie wystraszy się samego pistoletu w naszej ręce, o tyle powinien uciec słysząc huk towarzyszący wystrzałowi. A nawet jeśli nie – przynajmniej alarmujemy otoczenie i zwiększamy prawdopodobieństwo, że ktoś przyjdzie nam z pomocą. Co powinniśmy wiedzieć na temat tej broni?

Pistolet hukowy, rewolwer hukowo-kinetyczny, rewolwer hukowo-gazowy.

Mechanizm działania pistoletu hukowego przestawiłem w zasadzie już na samym wstępie. Magazynek jest naładowany specjalnymi wkładami hukowymi, które podczas wystrzału powodują huk identyczny do wystrzału z broni palnej. W przypadku rewolweru hukowo-kinetycznego, oprócz wkładów hukowych, broń ładujemy również gumowymi kulami 10mm o skutecznym zasięgu do 10-15 metrów. Amunicja ta nie jest w stanie wyrządzić dużej krzywdy, ale z pewnością poradzi sobie w odstraszeniu lub obezwładnieniu napastnika. Identycznie działa rewolwer hukowo-gazowy, tyle, że zamiast gumowych kul, amunicją jest roztwór pieprzowy o zasięgu do 5 metrów.

Ile pieniędzy musimy wydać na tego typu broń?

No cóż, jak na skuteczny środek samoobrony, naprawdę niewiele. Dobry pistolet hukowy sprawimy sobie za kwotę 200-400 złotych. Co ciekawe, rewolwery hukowo kinetyczne i hukowo-gazowe można nabyć w tym samym przedziale cenowym. Który wybrać? Cóż, pistolet hukowy pełni rolę odstraszającą i alarmową, jednak nie jest nas w stanie obronić. W przypadku odmian kinetycznych i gazowych dysponujemy amunicją zdolną do obezwładnienia agresora.