Pistolety ASG – ceny i charakterystyka

Pistolety ASG – ceny i charakterystyka

Air Soft Guns to repliki broni palnej, w których amunicję stanowią plastikowe kulki. Jest to świetna forma rekreacji, a dla coraz większego grona osób w Polsce, życiowe zamiłowanie. Tutaj pojawi się kilka słów o airsoftowych pistoletach.

Napęd sprężynowy

Najprostszy mechanizm w świecie ASG. Oddanie strzału, wymaga naciągnięcia sprężyny, przez wykonanie ruchu zamkiem, jak w prawdziwej broni palnej. Z tą różnicą, że w przypadku ASG, każdy strzał wymaga ponownego cofnięcia zamka. Bardzo dobre pistolety sprężynowe kupimy już za mniej niż 100zł.

Napęd elektryczny

Pistolet posiada wbudowany akumulator, który będzie napędzał kulki. Przeważnie, egzemplarze te osiągają nieco mniejszą prędkość kulki przy wystrzale niż modele sprężynowe i gazowe. Zaletą elektrycznego napędu jest duża szybkostrzelność oraz pojemność magazynka, a także większa realistyka strzału dzięki mechanizmowi blow back. Ceny od 150zł do 700zł za najlepsze modele.

Napęd gazowy

Rozróżniamy modele napędzane kapsułą CO2 i Green Gas. Pierwsza forma jest nam doskonale znana z wiatrówek. W broni umieszczamy nabój CO2, który wystarcza na oddanie kilkudziesięciu strzałów. W przypadku Green Gas, broń posiada wbudowany pojemnik na gaz, który co jakiś czas uzupełniamy. Pistolety CO2 kupimy w przedziale cenowym 250-800zł, modele na Green Gas są nieco tańsze. ASG z napędem gazowym charakteryzuje się dużą siłą wystrzału i celnością. Droższe modele również posiadają mechanizm cofnięcia zamku po wystrzale (blow back).