Pistolety hukowe skuteczną formą samoobrony

Pistolety hukowe skuteczną formą samoobrony

Pistolet alarmowy spoczywający w naszej kieszeni, może nam dodać dużo pewności siebie gdy wkraczamy w niespokojne okolice miasta. Oczywiście najlepiej unikać groźnych sytuacji, jednak czasami takiej możliwości po prostu nie mamy. Wtedy stajemy twarzą w twarz z napastnikiem, a nierzadko także z jego towarzyszami. W takiej sytuacji pistolet hukowy może ocalić nie tylko nasze dobra, ale też zdrowie.

Jak to działa?

Pistolet hukowy wygląda tak samo jak prawdziwa broń palna. Amunicją są specjalne wkłady hukowe, które po naciśnięciu spustu wybuchają i dają głośny huk identyczny z dźwiękiem wystrzału z prawdziwej broni palnej. Są to oczywiście ślepaki, z lufy nie zostanie wystrzelony żaden pocisk. Donośny huk alarmuje okolicę o zagrożeniu, w jakim się znajdujemy, a także może skutecznie wystraszyć napastników, którzy zrezygnują z ataku. Pistolet hukowy kupimy już od 100zł. Najlepsze modele mogą się zbliżać nawet do granicy 1000zł.

Kiedy huk to za mało

Niestety, sam huk wystrzału w żaden sposób nie obezwładni napastników. Może ich jedynie wystraszyć. A co w sytuacji, gdy broń hukowa zawiedzie? Wtedy pozostaje nam ucieczka. Możemy jednak zdecydować się na zakup rewolweru hukowo-kinetycznego lub hukowo-gazowego.  Ten pierwszy z donośnym hukiem wystrzeliwuje gumową kulę, która może obezwładnić napastnika. Rewolwer hukowo-gazowy ma natomiast ukryty w obudowie zbiorniczek gazu, po naciśnięciu spustu eksploduje wkład hukowy, a z lufy wydobywa się stożek gazu pieprzowego. Taką broń kupimy za około 300-600zł.