Spacer wieczorem – co zabrać ze sobą do obrony?

Spacer wieczorem – co zabrać ze sobą do obrony?

Nie można zaprzeczyć, że obecnie coraz więcej kobiet i nie tylko jest narażonych na napady po zmroku. Czasami zwykły i niewinny spacer wieczorną porą może się dla nas źle skończyć. Często dochodzi bowiem do pobicia czy kradzieży. Wobec tego, poniżej przygotowaliśmy kilka prosty porad dla kobiet, które chciałyby się czuć bezpiecznie.

Dobrym pomysłem może być uczęszczanie na kurs samoobrony, który jest też sposobem na to, aby nieco się porozciągać i poćwiczyć. Nauczysz się tam podstawowych chwytów, które pozwolą Ci obezwładnić napastnika i w ten właśnie sposób się uratować. Co więcej, tego typu zajęcia często są organizowane w miastach i nie trzeba za nie specjalnie wiele płacić, niektóre możesz mieć nawet za darmo.

Kolejnym ciekawym i bardzo popularnym gadżetem jest gaz pieprzowy, który również może bardzo szybko obezwładnić potencjalnego napastnika. Dostępne są wersje w kształcie pistoletu, które mają znacznie większych zasięg i imitują broń, jak i również takie w sprayu, które są tańsze.

Do samoobrony wolno także używać pałek teleskopowych, które są małym narzędziem, aczkolwiek tutaj już należy wiedzieć, jak się takową pałką w ogóle posługiwać. Także to już powinno być obiektem zainteresowań osób, które są nieco bardziej wtajemniczone w temat.

Paralizatory również są często wykorzystywane w obronie koniecznej, niemniej jednak już nieco mniej powszechne. Warto jednak zainteresować się tym urządzeniem, bo również potrafi być skuteczne.

Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby z powyższych sposobów korzystali również mężczyźni,  ponieważ ww. środki są ogólnodostępne i jak najbardziej warto się zabezpieczać przed potencjalnymi napastnikami.