Sprzęt do paintballu

Sprzęt do paintballu

Paintball to w Polsce hobby bardzo popularne i nic też nie wskazuje na to, aby był to apogeum jego popularności. O rosnącej popularności świadczyć może choćby to, że na terenie naszego kraju jest coraz więcej miejsc, gdzie możemy w całości poświęcać się tego typu rozrywce. Jednakże w tym artykule chcielibyśmy skupić się na najważniejszym, a więc sprzęcie do paintballu. Co w związku z tym oferują nam sklepy do paintballu w tym zakresie? Jaki sprzęt jest nam absolutnie niezbędny, a z czego możemy zrezygnować?

Markery

Zdecydowanie najważniejsze są markery. Dziś sklepy do paintballu mają mnóstwo różnego rodzaju markerów, które co ważne są w bardzo różnorodnej cenie. Oczywiście jest to tylko i wyłącznie na plus dla samych klientów, ponieważ trzeba zauważyć, że dzięki temu każdy niezależnie od swojej sytuacji finansowej jest w stanie nabyć marker, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Oczywiście, jako że kulki z farbą wyrzucają one z ogromną siłą, przy korzystaniu z takich marketów zachować trzeba szczególną ostrożność.

Maski i gogle

Jako że siła wystrzeliwanych kulek jest naprawdę ogromna, niezbędne są gogle i maski, choć wielu zawodników szukając oszczędności, z nich rezygnuje. Jest to błąd, bo może skutkować to poważnymi urazami głowy i oczu.

Ubranie ochronne

Jeśli chcemy mieć pełną ochronę, nie można zapomnieć także o ubraniu ochronnym, w które sklepy do paintballu są akurat bardzo bogate. Zaznaczmy jednak, że taki zakup nie jest konieczny. Każdy może bowiem z zakresu odzieży ochronnej znaleźć coś u siebie.