Typy wiatrówek - karabin czy pistolet?

Typy wiatrówek – karabin czy pistolet?

Kupując sprzęt strzelecki w postaci wiatrówki trzeba wybrać spośród dwóch zasadniczych typów tej broni. A mianowicie w grę wchodzą wiatrówka typy karabin, zwaną długą oraz wiatrówka pistolet, określana jako krótka. Podstawowym kryterium wyboru rodzaju wiatrówki jest jej przeznaczenie. Wiatrówka karabin doskonale sprawdza się na długich dystansach, ma znaczną moc i dużą celność. Z kolei wiatrówka pistolet jest lepsza na krótkich dystansach, poręczna i do złudzenia wyglądem przypomina prawdziwą broń palną.

Wiatrówka karabin

Ten rodzaj broni potocznie określany jest jako długa wiatrówka, ponieważ ma dłuższą lufę, która gwarantuje większą celność. Wiatrówka karabin idealnie sprawdza się podczas strzelania na długich dystansach (nawet powyżej 20 metrów), ma większą moc niż wiatrówka pistolet i w związku z tym większe możliwości przebijania celu. Dzięki długiej kolbie, ułatwiającej przyjęcie odpowiedniej pozycji i celowanie sprawdza się w przypadku początkujących i mniej doświadczonych strzelców. Ze względu na swój rozmiar i nieco większy ciężar wiatrówka karabin jest nieporęczna i do jej noszenia potrzebny jest specjalny futerał.

Wiatrówka pistolet

To rodzaj wiatrówki z krótka lufą, który nadaje się do strzelania na krótkich dystansach (do około 15 metrów), pozwalający na oddanie kilkunastu strzałów w czasie tak krótki, w jakim jesteś w stanie naciskać spust. Dzięki swoim małym wymiarom wiatrówka pistolet jest bardzo poręczna, można ją bez większego problemu schować w każdej torbie, czy tez plecaku. Bez wątpienia dużą zaletą takiej wiatrówki jest jej bardzo realistyczny wygląd, dzięki któremu do złudzenia przypomina ona prawdziwą broń palną.